Uskladnění čaje

Naše kvetoucí čaje se skladují snadno

Naše kvetoucí čaje jsou vakuově balené po jednotlivých kusech, což výrazně zjednodušuje uskladnění. Stačí se vyhnout místům s vysokou teplotou nad 20°C, nízkou teplotou pod 5°C a přímému slunečnímu svitu, protože paprsky mohou rozehřát obal a znehodnotit čaj uvnitř. Nejvhodnější je čaj uchovávat na suchém tmavém místě například ve spíži.

Kuličku kvetoucího čaje vyjměte z originálního obalu až bezprostředně před použitím.

 

Při uskladnění čaje je třeba být obezřetný především na tyto 3 faktory:

Teplota a světlo

Teplota skladování by se měla pohybovat mezi 5 a 20°C. Vhodné je čaj uložit do spíže nebo jiného tmavého koutu v bytě. V žádném případě by čaj neměl být vystavený přímému slunečnímu světlu. Při uskladňování se proto vyhněte všem místům, na které dopadá přímé sluneční světlo, místům v blízkosti topení, sporáků a dalších spotřebičů vydávajících teplo. 

Okolní vůně

Čaje ochotně přebírají okolní aromata, proto není vhodné čaj uskladňovat například v blízkosti kuchyňské linky, misek s ovocem nebo jiných zdrojů intenzivních vůní.

Vlhkost

Platí, že čím nižší vlhkost, tím lépe. Proto se opět vyhněte kuchyňské lince či jiným místům s vyšší vlhkostí, např. v blízkosti koupelny.

 

Jak tedy čaj uložit?

Ideální je čaj uchovávat v neprodyšných opakovatelně uzavíratelných sáčcích. Pokud je sáček průsvitný, celý jej vložte do neprůsvitné dózy. Celé balení by mělo být uloženo na tmavém suchém místě například ve spíži.

Za určitých okolností je možné skladovat čaj i v lednici. Tato varianta je ale vhodná pouze pro nerozbalené čaje v neprodyšně uzavřeném balení. V opačném případě vám vlhkost a směs pachů v lednici čaj velmi rychle znehodnotí.